Bahno z Mrtvého moře

Bahno z Mrtvého moře je základní nezaměnitelnou surovinou při výrobě kosmetických výrobků řady beauty mineral®. Samotné bahno lze použít pro bahenní zábaly, k potírání celého těla, efektivně působí při léčbě většiny revmatických onemocnění. Absorbuje velké množství vody, což mu dává vysokou pružnost. Skládá se z vrstvy po vrstvě uložených jemných usazenin, které jsou bohaté na různé minerály, zejména hořčík, vápník, draslík, stroncium, bor a železo.

Při aplikaci dochází ke zvýšenému prokrvení kůže, stimulaci metabolismu a ke zvýšenému odplavování odpadních produktů látkové výměny. Dále je omezováno nadměrné vylučování kožních tuků, jsou stimulovány vlasové folikuly, pokožka je vláčnější, jemnější a optimálně hydratovaná.

Vedle regeneračních a stimulujících účinků na kůži má bahno příznivý vliv i na kloubní potíže. Je vhodným doplňkem při péči o pokožku u lidí postižených psoriázou a atopickým ekzémem. Ulevuje trpícím s bolestmi kloubů, revmatismem, bolestmi svalů a zad, při problémech pohybového ústrojí. Tuto jedinečnou přírodní látku s mnoha nedocenitelnými účinky poskytují ložiska v proláklině Mrtvého moře, která je nejnižším bodem souše. Minerální bahno dezinfikuje a čistí pokožku, revitalizuje a optimalizuje její funkce. Pravidelné používání minerálního bahna z Mrtvého moře v péči o kůži je podmínkou k udržení jejího stálého zdraví a krásy, což přispívá k pocitu pohody a svěžesti.