Adenosin trifosfát (ATP)

Adenosintrifosfát (ATP) je považován za biologický zdroj energie. V kosmetických prostředcích příznivě působí na unavenou pleť, významně podporuje tvorbu nových buněk. Při rozkladu ATP dochází k uvolnění značného množství energie, které spolu s dalšími účinnými složkami napomáhá k regeneraci a zlepšení vzhledu pleti, účinně snižuje její oxidaci, a tím pomáhá předcházet tvorbě vrásek. Podporuje také vstřebávání vlhkosti a poskytuje tak zralé pleti pružnost. Je přítomen v cytoplazmě, významně ovlivňuje fyziologické mechanismy související s ukládáním energie.

Allantoin – Extrakt z rostliny kostivalu lékařského

je přírodní součástí celé řady kosmetických přípravků. Allantoin má hydratační a keratolytické účinky, což znamená, že způsobuje změkčení keratinu v pokožce. Pomáhá k rychlejšímu hojení pokožky, efektivnějšímu vázání vlhkosti, proto jsou výrobky obsahující allantoin vhodné pro suchou pleť, navíc mají protidráždivé účinky a podporují hojení.

Aloe vera

obsahuje důležité minerály jako vápník, chrom, měď, železo, hořčík, mangan, draslík, fosfor, sodík a zinek. Aloe vera má vysoké hydratační vlastnosti, napomáhá k odstranění odumřelých kožních buněk, zlepšuje prokrvení pokožky, působí regeneračně. Aloe vera pomáhá urychlovat proces hojení zejména popálenin způsobených zářením, dále přispívá k uklidnění poraněné kůže, ke zmírnění svědění a kožních otoků.

Avokádový olej

Olej z avokáda obsahuje vitaminy A, D a E, které přispívají ke zklidnění pleti, příznivě působí na suchou a stárnoucí pokožku. Tento jedlý olej je vhodný přírodní prostředek v péči o pleť, protože snadno proniká kůží a pomáhá udržovat pokožku dobře hydratovanou. Olej z avokáda pomáhá rychleji hojit popáleniny kůže nebo rány. Přispívá k tvorbě kolagenu pojivové tkáně, udržuje kůži vlhkou a hladkou a má příznivý vliv při léčbě menších kožních onemocnění.

Bahno z Mrtvého moře

Bahno z Mrtvého moře je základní nezaměnitelnou surovinou při výrobě kosmetických výrobků řady beauty mineral®. Samotné bahno lze použít pro bahenní zábaly, k potírání celého těla, efektivně působí při léčbě většiny revmatických onemocnění. Absorbuje velké množství vody, což mu dává vysokou pružnost. Skládá se z vrstvy po vrstvě uložených jemných usazenin, které jsou bohaté na různé minerály, zejména hořčík, vápník, draslík, stroncium, bor a železo.

Při aplikaci dochází ke zvýšenému prokrvení kůže, stimulaci metabolismu a ke zvýšenému odplavování odpadních produktů látkové výměny. Dále je omezováno nadměrné vylučování kožních tuků, jsou stimulovány vlasové folikuly, pokožka je vláčnější, jemnější a optimálně hydratovaná.

Vedle regeneračních a stimulujících účinků na kůži má bahno příznivý vliv i na kloubní potíže. Je vhodným doplňkem při péči o pokožku u lidí postižených psoriázou a atopickým ekzémem. Ulevuje trpícím s bolestmi kloubů, revmatismem, bolestmi svalů a zad, při problémech pohybového ústrojí. Tuto jedinečnou přírodní látku s mnoha nedocenitelnými účinky poskytují ložiska v proláklině Mrtvého moře, která je nejnižším bodem souše. Minerální bahno dezinfikuje a čistí pokožku, revitalizuje a optimalizuje její funkce. Pravidelné používání minerálního bahna z Mrtvého moře v péči o kůži je podmínkou k udržení jejího stálého zdraví a krásy, což přispívá k pocitu pohody a svěžesti.

Bambucké máslo

obsahuje vitaminy A a E, prvky, které významně napomáhají k omlazení pokožky. Bambucké máslo podporuje hojení kůže a zpomaluje účinky jejího stárnutí. Bambucké máslo se získává z bambuckých ořechů, z vnitřní buničité vlákniny složitým procesem, jehož výsledkem je krémová až žlutá drť. Obsažené máslo je vhodné při výrobě šamponů, mýdel, anti-aging krémů a pleťových vod. Pomáhá při omlazení pokožky, příznivě působí na její hydrataci, pomáhá v péči o vlasy a při ochraně před UV zářením.

Brutnák lékařský

Olej ze semen brutnáku lékařského – obsahuje draslík a vápník, v kombinaci s minerálními kyselinami. Tyto složky jsou prospěšné pro citlivou pokožku a pro léčení alergických reakcí, mají uklidňující a utišující vliv. Kyselina gama-linolová se mění na prostaglandin, který pomáhá léčit záněty kůže. Olej z brutnáku lékařského může pomoci při léčení problémů se suchou a popraskanou kůží, ekzémů a lupénky.

Eukaliptový olej

se získává z listů destilací párou. Eukalyptový olej se používá pro své antimikrobiální vlastnosti a hojivé účinky jako složka přípravků v péči o chrup a do mýdel.

 

Extrakt z granátového jablka

má antioxidační, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Je to skvělý doplněk v péči o pleť v boji s volnými radikály, čímž pomáhá zmírňovat známky stárnutí. Příznivě ovlivňuje hydrataci pokožky při místním použití.

 

Extrakt z rostliny Hamamelis

Extrakt z rostliny Hamamelis, má osvěžující účinky na pleť. Podporuje přírodní hladinu vlhkosti, zklidňuje podrážděnou pleť – má stahující, chladivé a antiseptické účinky, přispívá k vytvoření pevnější a hladší pokožky a také k jejímu prokrvení.

Glycerin

se nejčastěji používá v péči o pleť pro zvlhčující vlastnosti s dlouhotrvajícím hydratačním účinkem na pleť.

 

Heřmánek

Heřmánek obsahuje aktivní flavonoidy a esenciální olejové sloučeniny, které jsou zvlášť vhodné v péči o citlivou pokožku. Heřmánkový olej se používá při léčbě kožních problémů, jako jsou vyrážky, akné, ekzémy, lupénka, přecitlivělá pokožka a alergické stavy. Další hlavní účinná látka v heřmánku je alfa-bisabolol, která podporuje jako přírodní látka s protizánětlivým účinkem regeneraci tkání. Heřmánek má mírné antioxidační a antimikrobiální vlastnosti.

Hořčík

Hořčík je králem mezi minerály, protože má svou nezastupitelnou úlohu prakticky ve všech procesech probíhajících v organismu.

 

Jojobový olej

podporuje hojení pokožky, vyznačuje se antimikrobiálními účinky a tím pomáhá k prevenci vzniku některých bakteriálních a houbových chorob na pokožce. Chemické složení jojobového oleje se podobá přirozenému mazu kůže, takže se snadno vstřebává a zřídka způsobuje alergické reakce, a to i u citlivých jedinců.

Kokosový olej

Kokosový olej se získává z jádra zralého kokosu sklizeného z kokosového palmy. Kokosový olej je vynikající olej pro pokožku. Působí jako účinný krém na všech typech z kůže, včetně suché pokožky. Kokosový olej je bezpečné řešení pro zabránění vysušení a odlupování kůže. Kokosový olej zpomaluje tvorbu vrásek a povislé kůže, které se obvykle objeví s pokročilým věkem. Kokosový olej také pomáhá při léčbě různých kožních problémů, včetně lupénky, dermatitidy, ekzémů a jiných kožních infekcí. Proto kokosový olej tvoří základní složku různých výrobků pro péči o tělo, jako jsou mýdla, pleťové vody, krémy, atd. Kokosový olej také pomáhá v prevenci předčasného stárnutí a degenerativního onemocnění díky svým antioxidačním vlastnostem.

Levandulový olej

Levandulový olej se často používá jako první pomoc při popáleninách. Jeho uklidňující účinky pomáhají při celkovém uvolnění, v boji proti stresu a podporují spánek. Levandulový květ se často používá v lázních, má napomoci očistě těla i ducha.

Mandlový olej

se extrahuje ze sušených jader sladkých mandlí. Pro své výživné vlastnosti se využívá jako základní olej v péči o pleť, zejména do zkrášlujících a omlazujících přípravků.

 

Meruňková jádra

Za studena lisovaný olej z meruňkových jader se snadno absorbuje do kůže a změkčuje ji. Meruňková jádra mají vysoký obsah vitaminů A, C a E, které jsou prospěšné pro suchou, podrážděnou nebo zralou pleť. Vitamin E neutralizuje volné radikály, které způsobují poškození buněčné tkáně, pomáhá hojení ran a je prospěšný pro oběhový systém. Meruňková jádra se v drcené formě zpracovávají do obličejových masek, kde pomáhají zlepšit krevní oběh a odstraňovat odumřelé kožní buňky.

Měsíček – olej z květu

Olej se z květu měsíčku získává destilací vodní párou. Pro své uklidňující účinky je vhodný pro použití na velmi citlivou pleť. Příznivě působí na suchou nebo popraskanou pokožku. Jemnost oleje umožňuje, aby se dobře vtíral do pokožky a pomáhal tak při léčbě popálenin, kožních vyrážek, zánětů a poranění.

Minerály z mrtvého moře

Minerály z mrtvého moře:

V Mrtvém moři je k dispozici nepřeberné množství revitalizačních složek bohatých na minerály, které jsou jednoznačně prospěšné péči o pleť. Jako účinná složka jsou zpracovány do téměř všech výrobků řady beauty mineral®.

Celkově je dlouhodobě laboratorně pravidelně sledováno kolem 35 druhů minerálů, jejichž množství je několikanásobně vyšší v porovnání s jinými moři, například Středozemním nebo oceány. Nejvýznamnější podíl tvoří podle analýz hořčík, sodík, vápník, draslík, brom. Každý z nich má nezastupitelnou funkci v přípravcích určených k péči o pleť a celé tělo. Sodík a draslík umožňují přenos signálu mezi buňkami, jsou nezbytné při přenosu nervových impulzů. Udržují optimální vlhkost a pružnost pokožky, zlepšují buněčný metabolismus; mimo jiné udržují rovnováhu buněčných tekutin, přispívají k tvorbě nových buněk. Draslík má močopudné účinky, což má za následek vyplavování toxických látek z těla. Brom je na Zemi přítomen pouze ve formě sloučenin, z nichž většina je rozpuštěna v mořské vodě a ve vodě některých vnitrozemských jezer (Mrtvé moře). Má významné zklidňující účinky, pomáhá hojit kožní nemoci, má zjemňující účinky na pleť. Hořčík je v přírodě po draslíku nejčastěji zastoupený minerál; je součástí enzymů, takže má vliv na etabolismus buněk a urychluje hojivé procesy. Pomáhá při únavě, při odstraňování psychicky náročných situací, při stavech úzkosti a podrážděnosti. Přispívá ke zpomalení projevů stárnutí, regeneraci kůže, je antialergický. Vápník je nutný k hojení ran a k činnosti veškerých svalů, má protialergické účinky. Protože se Mrtvé moře nachází v nejnižším místě na Zemi, může se tento region pochlubit nejvyšší koncentraci čistého kyslíku.

Mořské řasy

jsou zdrojem minerálů a vitaminů – zejména vitaminu A, B1, B2, B6, C, niacinu, jodu, železa, zinku, vápníku, sodíku, draslíku, hořčíku a ve stopovém množství vitaminu B12. Mořské řasy pomáhají obnovovat vlhkost pokožky a vlasů, revitalizovat kůži, detoxikovat pleť, zlepšovat cirkulaci krve a lymfy.

Olej z hroznových semínek

složka kosmetických přípravků používaných pro podporu regenerace poškozených a namáhaných tkání a pro zlepšení hydratace pokožky. Hroznový olej se velmi snadno vstřebává, je efektivní jako přídavek do hydratačních krémů i pro okolí očí.

 

Olivový olej

je už od starověku považován za nejlepší ze všech olejů; používá se pro výživu a ošetření pokožky po tisíce let – změkčuje kůži a udržuje její přirozenou vlhkost. Olivový olej je také bohatý na antioxidanty a vitamin E, nejúčinnější obranu proti volným radikálům, které způsobují oxidaci buněk a předčasné stárnutí pleti.

Pšeničné klíčky

Pšeničné klíčky jsou součástí pšeničné obilky. Zárodek je jen velmi malá část jádra s vysokým obsahem bílkovin, které jsou nutné pro lidské tělo k obnově buněk a tkání. Klíčky jsou i význačným zdrojem draslíku a železa, dále obsahují riboflavin, vápník, zinek, hořčík a vitaminy A, B1 a B3. Vitaminy B1 a B3 jsou velmi důležité pro udržení energetické hladiny a pozitivně ovlivňují činnost svalů a vnitřních orgánů, přispívají k regeneraci vlasů a pleti. Dalším důležitým vitaminem je nález vitaminu E v pšeničných klíčcích. Vitamin E je důležitý antioxidant, který pomáhá při prevenci procesů stárnutí těla, a tím předcházení onemocnění srdce. Dále příznivě ovlivňuje krvetvorbu a posiluje imunitní systém.

Pupalkový olej

známý také jako vitamin FF, hydratuje pokožku, pomáhá obnovit vlhkost a svěžest pokožky a zabránit tvorbě vrásek. Olej je bohatý na základní mastné kyseliny – gama-linolenovou a gama-linolovou, které bylinkáři doporučují pro udržení mládí a předcházení nemocem.

Rozmarýn

Rozmarýnový esenciální olej je destilovaný z květů a listů, obsahuje řadu chemických látek, které přispívají ke zpevnění kůže; pomáhají odstraňovat přebytečnou mastnotu z pleti a vlasů, používá se jako přísada do anti-aging přípravků. Dezinfekční a antibiotické vlastnosti rozmarýnu příznivě ovlivňují léčbu akné, dermatitidy a ekzémů. V lékařství se používá při léčbě otoků.

Šípek

Plody šípku jsou tradičně ceněny pro vysoký obsah vitaminu C. Olej vylisovaný z jadérek šípku je výchozí surovinou pro výrobu přípravků k regeneraci pokožky; přípravky z růže šípkové jsou vhodné pro suchou a poškozenou pleť, jsou účinné proti jizvám a striím, zesvětlují tmavé skvrny způsobené předčasným stárnutím, regenerují pokožku po opalování. Přípravky se šípkovým olejem velice dobře prostupují kožní vrstvou, proto je pokožka optimálně vyživovaná, hydratovaná a udržuje si svoji pružnost. Olej pomáhá zpomalovat proces stárnutí a tvorbu vrásek, pleť je viditelně jemnější a regenerovaná.

Síra

Kosmetické přípravky s obsahem síry pomáhají vysušovat pokožku a tím snižovat výskyt zánětlivých pupínků a jiných vad. Přispívají ke snížení mastnoty a ucpávání kožních pórů. Sirné zábaly mají antibakteriální a antiseptické účinky, pomáhají při léčbě lupénky, ekzémů, lupů, dlouhodobých kožních onemocnění charakterizovaných skvrnami na kůži.

Včelí vosk

je jednou z nejčastěji používaných kosmetických přísad. Pomáhá při udržení optimální vlhkosti  pokožky a proti ucpávání pórů. Vytváří příjemně hedvábnou strukturu kosmetických přípravků. Jsou mu přisuzovány antialergické a antibaktericidní vlastnosti, působí na změkčení kůže, přidává se do balzámů na rty.

Vitamin A

označován jako „vitamin kůže“, jeden ze tří vitaminů schopných snadno se vstřebávat a působit jako účinný antioxidant. Této schopnosti – podporovat tvorbu nových buněk – se využívá pro výrobu anti-aging přípravků.

Vitamin B5

Vitamin B5 – příznivě působí při kožních problémech a při léčbě akné, snižuje nadměrnou produkci kožního mazu, příznivě ovlivňuje kvalitu nehtů, napomáhá růstu, pigmentaci a regeneraci vlasů, zahušťuje vlasy, brání předčasnému vypadávání vlasů a jejich šedivění. Stimuluje obnovu kožních buněk, podporuje hojení ran, jizev a popálenin a zabraňuje zánětům a podráždění kůže, předchází tvorbě vrásek.

Vitamin C

je důležitá složka pro výrobu krémů zmírňujících projevy stárnutí pokožky. Stejně jako vaše tělo potřebuje zdravou, vyváženou stravu, také vaše pleť potřebuje širokou škálu ingrediencí, aby vypadala co nejlépe.

Vitamin E

je přírodní látka pro obnovu buněk, má i antioxidační efekt. Minerální oleje ve své čisté formě prospěšně působí při hloubkovém ošetření pleti obličeje; jsou skvělou přísadou přípravků k ošetření okolí očí a pleťových masek. Používají se jako důležitá složka přípravků pro ošetření drobných poranění pokožky (řezné rány, odřeniny, popáleniny).

Voda z Mrtvého moře

Voda z Mrtvého moře je zdrojem celé řady revitalizačních složek s vysokou koncentrací minerálů, které podporují procesy v kůži, napomáhající k její optimální hydrataci a zvýšené odolnosti vůči některým chorobám pokožky. Voda z Mrtvého moře obsahuje vysoké množství přírodních minerálů, včetně sodíku, draslíku, bromu, hořčík a vápníku.

První dva umožňují přenos signálu mezi buňkami, brom má významné zklidňující účinky. Hořčík je součástí enzymů, takže má vliv na metabolismus buněk a urychluje hojivé procesy. Vápník je nutný k hojení ran a činnosti veškerých svalů. Protože se Mrtvé moře nachází v nejnižším místě na Zemi, může se tento region pochlubit nejvyšší koncentraci čistého kyslíku.

Zelený čaj

obsahuje směs silných antioxidantů zvaných katechiny, které pomáhají neutralizovat škodlivé látky. Výtažky ze zeleného čaje pleť uklidňují, uvolňují, hydratují, v neposlední řadě mají i protizánětlivé vlastnosti, v některých případech pomáhají dokonce neutralizovat škody způsobené slunečním zářením. Kromě toho podporují regeneraci pokožky, a to i hojení ran.